Interiérový dizajnér Marián Buček: Spraviť kvalitnú prácu možno i pri nižších nákladoch

  • Nezaradené
  • 31. marca 2011, 16:33
  • Autor:red

Je možné pri navrhovaní kvalitnej kuchyne uspokojiť najvyššie nároky a zároveň ponúknuť i dostupné riešenie? Čo je najťažšie na navrhovaní kuchyne? Ako sa zmenili za posledných osem rokov nároky klientov?

V DOMOSSe interiér riešime osobne


Odpovede na tieto otázky nám poskytol Marián Buček, úspešný piešťanský interiérový dizajnér zo siete kuchynských a kúpeľňových štúdií spoločnosti DOMOSS.

Čo vás priviedlo k interiérovému dizajnu a koľko rokov sa mu už venujete?

– K interiérovému dizajnu som inklinoval, odkedy sa pamätám. Realizovať vždy nové riešenia, uskutočňovať predstavy ľudí o ideálnom domove a bývaní je úžasné zamestnanie. Preto som sa rozhodol študovať odbor interiérovej tvorby a poradenstva na Technickej univerzite vo Zvolene. Po jeho skončení v roku 1998 som sa interiérovému dizajnu začal venovať profesionálne. No navrhovanie interiérov nie je oblasť, ktorá sa dá raz vyštudovať a to stačí. Ak chcete byť skutočne dobrý vo svojej práci, musíte sa vzdelávať stále. Preto aj práve teraz študujem interiérový dizajn.

Každý región má svoje špecifiká. Vedeli by ste povedať tie piešťanské? A ako by ste zhodnotili „vkus regiónu“?

– Piešťany a okolie je región, v ktorom sú zastúpené snáď všetky vrstvy zákazníkov. Tomu prispôsobujeme našu ponuku. Dokážeme nájsť riešenie pre klientov, ktorí majú obmedzený rozpočet, a pritom nezľaviť z povestnej Sykorovej kvality. To sa týka predovšetkým kuchýň Camelot či ponuky spotrebičov a doplnkov. Zároveň však bez problémov vieme splniť želania najnáročnejšej klientely, ktorá chce investovať do najnovších európskych trendov alebo siahnuť po dizajnovej klasike, napríklad dnes už legendárnej kuchyni Čerešňa klasik.

Povedzme, že som zákazník. Prídem k vám, chcem si zariadiť kuchyňu. Ako to v skratke celé prebieha?

– Proces zariaďovania kuchyne je vcelku rôznorodá záležitosť, ktorej zvládnutie nie je také jednoduché, ako sa mnohým zdá. Väčšina ľudí je presvedčená, že si dokážu kuchyňu zariadiť sami. No aj pri kuchyni platí, že všetko treba premyslieť. Do detailu naplánovať kuchyňu po dispozičnej a dizajnovej stránke, vyriešiť rozvody, maximálne využiť daný priestor. Ľudia si význam plánovania uvedomia často až vtedy, keď sa ich remeselník spýta: „… a pani, kam s tým sporákom?“ To je spravidla i okamih, keď sa človek okamžite obracia na naše štúdio. Pretože súčasne s návrhom kuchyne vypracujeme aj technický nákres umiestnenia inštalácií. S ním už je zmontovanie a sfunkčnenie kuchyne pre bežného remeselníka hračka, čo naši klienti naozaj oceňujú predovšetkým pri stavbe domu. A, samozrejme, dokážeme klientovi odborne pomôcť i pri výbere presného typu kuchyne, spotrebičov, drezu, batérie, riešenia odpadov či zastrešiť dopravu a finálnu montáž.

Denne realizujete individuálne predstavy množstva ľudí. Je to náročná práca?

– Každý klient je iný. Nijaká šablóna, ako pristupovať k zákazníkovi, neexistuje. Teda naša práca zďaleka nie je stereotypná. Ja osobne na svojom povolaní oceňujem ten pocit, keď klient odchádza zo stretnutia a ja vidím spokojnosť a vďačnosť za získané informácie, návrhy a rady. To je pocit, čo mi dáva energiu a núti ma tešiť sa na ďalšie stretnutia, ďalšie návrhy a realizácie. Verím, že táto, nazvime to, zhoda je hlavnou príčinou, prečo sa k nám naši klienti tak radi vracajú. A samozrejme, istú úlohu zohráva i kávička, ktorú klientom vždy radi ponúkneme.

Pociťujete rozdiel medzi požiadavkami zákazníkov spred ôsmich rokov a dnes?

– Áno. Zákazníci si čím ďalej, tým viac uvedomujú potrebu profesionálnej práce, respektíve odbornej pomoci pri investovaní svojich financií. Preto sa čoraz viac zákazníkov pri rozhodovaní orientuje na komplexnosť ponúkaného tovaru a služieb. My v tomto smere vychádzame klientom v ústrety. V našom kuchynskom štúdiu DOMOSS v Piešťanoch momentálne inštalujeme kuchynskú zostavu prepojenú s jedálenským setom až po obývačkovú časť so sedačkou a obývacou zostavou. Teda kuchyňu riešenú v kontexte s ostatným interiérom. Čitateľov pozývam k nám na návštevu. Stojí to za to.

Zariaďujeme vaše predstavy


Spoločnosť DOMOSS oslávila už 20 rokov na trhu. Za ten čas sa pre tisíce zákazníkov na celom Slovensku stala spoľahlivým partnerom pri zariaďovaní domova. Kuchynské a kúpeľňové štúdiá siete DOMOSS predstavujú to najlepšie zo sveta dizajnu a profesionálni interiéroví dizajnéri ich obratom zlaďujú s individuálnymi predstavami jednotlivých zákazníkov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 7. marca. V tento deň sa v Leopoldove v roku 1922 narodil a 29.3. 2004 v Piešťanoch…
  • 07.03.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 7. marca 2021
Meniny má Tomáš, zajtra Alan, Alana