V Krakovanoch mali fašiang v retro štýle

  • Spravodajstvo / Región
  • 17. marca 2011, 22:35
  • Autor:M. Havrlentová

KRAKOVANY – Biele obrusy na stoloch a v ťažkých sklených vázičkách karafiáty, sklenené poháre a párky s horčicou, jaternice či guláš vítali hostí minulý piatok na v poradí už druhej retro diskotéke v Krakovanoch. Na stenách viseli čestné uznania a diplomy, portréty prachom zapadnutých štátnych činiteľov, ktorí chceli zmeniť svet.

Pamätná kniha a podpultové burdy na stole, prokapitalistické reklamy a zbierky básní socialistických autorov nás preniesli do čias, keď našej krajine vládla červená. Dámy v róbach s krimplenu a dederónu s bielymi soklami či krikľavými pančuškami na nohách. Pravdaže so štýlovými kabelkami, ktoré boli zladené s topánkami a účesmi, aké nosila Helenka Vondráčková, keď mala dvadsať. Partneri im kontrovali nohavicami ľahko nad členky, z ktorých vykúkali biele ponožky. Outfit dopĺňali saká pestrých farieb a vzorov s výraznými vypchávkami, kravaty so žakarovým retro vzorom, červený karafiát v klope a hrebeň vo vrecku. Červené karafiáty s asparágom nechýbali ani v rukách dám, pretože súčasťou večera bola i oslava MDŽ. Ako inak, v retro štýle…

V takomto duchu a s veľkou disko-guľou v strede sály oslávili fašiang v Krakovanoch. Starinky, ktoré nikoho nenechali sedieť na stoličke, si konkurovali s tombolou, ktorej hlavnou cenou bola pečená kačica. Lákali však aj utierky, uteráky a socialistický porcelán. Organizátori nič nenechali na náhodu a módnou prehliadkou o polnoci inšpirovali hostí prísť i na ďalší ročník.

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 7. augusta 2020
Meniny má Štefánia, zajtra Oskár