Hokejisti baráž prehrali, tréner M. Klement končí

• 9. marca 2011, 22:30
  • Autor:Pavol Jurák

V stredu večer sa na piešťanskom ľade hral štvrtý barážový zápas, medzi domácimi Piešťanmi a Žilinou.

Od začiatku zápasu bolo jasné, že domáci hráči túžili po čestnom víťazstve, čo bolo vidieť na ľade. Piešťany bojovali, dostávali sa často do šancí. Domáci hráči sa snažili aj naďalej a snaha sa im vyplatila, keď pár minút pred koncom prvej tretiny strelili prvý gól.
V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, Piešťany mali viacero šancí, no vždy chýbal krôčik k streleniu druhého poistného gólu. Žilina až na jednu šancu, v druhej tretine, prakticky nemala vážnejšiu šancu.
V tretej tretine sa hral najrýchlejší hokej z celého zápasu. V druhej časti tretiny začala Žilina hrať dôraznejšie a to sa jej oplatilo. Keď najskôr v presilovej hre vyrovnala a neskôr pridala aj druhý gól. Piešťany potom zúfalo tlačili no gól nedali, naopak Žilina pridala ešte tretí gól a bolo rozhodnuté. I napriek vyhratým strelám na bránku, v pomere 39:28, pre Piešťany, zápas skončil 1:3
Piešťanom sa ani po tretíkrát po sebe nepodarilo postúpiť do Extraligy. Sériu prehrali 0:4 na zápasy. Aj napriek prehre sa dá hodnotiť tento ročník a vystúpenie Piešťan v ňom, za výborný. Po druhýkrát po sebe sa stali víťazmi základnej časti a aj Play-off. Tréner Piešťan, Milan Klement končí v Piešťanoch.
Góly: 17:57 1:0 Ján Románek (Tomáš Bučka), 46:51 1:1 Dušan Devečka (Tomáš Petruška, Jiří Heš), 56:02 1:2 Petr Vala (Michal Kokavec, Vladimír Nemec), 59:16 1:3 Michal Hreus (Michal Kokavec, Vladimír Nemec)
Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomáš Tomek – Vlastimil Kalafút, Adrián Kolník (C), Tomáš Bučka, Martin Zajac, Patrik Vrána, Kristián Grman, Magušin Tomáš – Martin Baran, Juraj Prokop, Miroslav Pupák (A) – Ján Románek, Michal Peško (A), Jozef Haring – Marek Mihálik, Filip Novák, Patrik Lušňák – Jaroslav Rybárik, Peter Učeň, Martin Chylo – Martin Gálik
Divákov: 1211

V prvom videu nájdete zostrih zápasu aj zo záverečným ďakovaním hráčov
((myvideo:1))

Tlačová konferencia po zápase, najskôr hovorí tréner Žiliny, po ňom tréner Piešťan