• Hokej / Šport
  • 6. marca 2011, 14:34
  • Autor:Pavol Jurák

V piatok a sobotu večer sa v Žiline hrala baráž o postup do Extraligy, medzi domácou Žilinou a hosťujúcimi Piešťanmi.

V prvom zápase Piešťany dvakrát viedli, no dobre hrajúca Žilina strhla v tretej tretine víťazstvo na svoju stranu. Zápas skončil konečných 4:2.
Góly: 35. Petruška (I. Rataj), 53. Stupka (Petruška, Rataj), 55. I. Rataj (Milovanovič), 60. Petruška – 32. Peško (Bučka), 43. Lušňák (Gálik)

V druhom zápase začali domáci lepšie a strelili Piešťanom dva rýchle góly. Zdalo sa, že Piešťany už s výsledkom nič nenarobia, no v druhej tretine sa im podarilo vyrovnať na 2:2 a zápas sa tak stal otvoreným. Žiline sa však opäť podarilo otočiť zápas na svoju stranu a skončil výsledkom 4:2.
Góly: 5. Hájnik (M. Kokavec, Hreus), 12. Hájnik (Drevenák, T. Troliga), 38. M. Kokavec (M. Hreus, V. Nemec), 40. Dlouhý (Kokavec, V. Nemec) – 27. Bučka (Učeň, Lušňák), 32. Zajac (Peško, Bučka)

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – A. Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, K. Grman, Poláček, T. Magušin – Baran, Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Gálik, F. Novák, Lušňák – Rybárik, Učeň, Chylo
V utorok a stredu o 18:00 hodine pokračuje séria v Piešťanoch.