Hodnotili nakladanie s odpadmi za minulý rok

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 1. marca 2011, 23:24
  • Autor:(IP)

PIEŠŤANY – Na prvom riadnom stretnutí mestského zastupiteľstva zobrali poslanci na vedomie správu o nakladaní s odpadmi v Piešťanoch za minulý rok. Mesto na zber, prepravu a uloženie odpadov vynaložilo v roku 2010 takmer 1,2 milióna eur. Oproti roku 2009 to bolo o 38-tisíc eur viac, pritom sa vyprodukovalo menej odpadu ako v predchádzajúcich rokoch.

„Náklady na vývoz a uloženie odpadu sa zvýšili z dôvodu rastu cien za služby, ktoré zabezpečuje  zberová  spoločnosť, miery inflácie a tiež častejšieho vývozu separovaného odpadu,“ píše sa v správe pre mestské zastupiteľstvo. Minulý rok Piešťanci vyprodukovali 17 313 ton odpadu, čo znamená, že v priemere na jedného obyvateľa mesta pripadá viac ako päťsto kilogramov odpadu za rok.

Mesto Piešťany na vývoz odpadov z domácností vynaložilo sumu takmer 560-tisíc eur. Dočisťovanie stanovíšť nádob na odpad si vypýtalo približne 11-tisíc. V roku 2010 radnica rozšírila systém separovaného zberu z údržby zelene v rodinných domoch. Na bioodpad sa zakúpilo 204 kusov špeciálnych nádob. V meste nainštalovali ďalšie zberné nádoby na psie exkrementy.

V minulom roku Piešťany podpísali novú zmluvu so spoločnosťou Marius Pedersen. Oproti zmluve, ktorá platila od roku 1995, táto spoločnosť sa zaviazala napríklad aj dočisťovať stanovištia nádob pri každom vývoze. Raz za rok budú vykonávať dezinfekciu 1100-litrových nádob pri bytových domoch. Vývoz uličných košov a ich údržbu na základe dohody zabezpečujú naďalej Služby mesta Piešťany. 

0 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 14.07.2020, 09:00
  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
Policajti hľadajú majiteľa kľúča od auta zn. Opel, ktorý bol nájdený dňa 9. júla na Ulici A. Hlinku v Piešťanoch.…
  • 14.07.2020, 15:00
  • Piešťany
utorok, 14. júla 2020
Meniny má Kamil, zajtra Henrich