Päť medailí pre vodákov Sĺňavy

• Veslovanie / Šport
  • 18. februára 2011, 11:03
  • Autor:Milan Blaho

PIEŠŤANY – Po dlhšej zimnej prestávke začali novú súťažnú sezónu aj kanoisti zo Sĺňavy Piešťany, ktorí sa zúčastnili na treťom ročníku majstrovstiev Slovenska na kajakárskych trenažéroch. Šampionát sa uskutočnil v športovej hale Mladosť v Bratislave a Piešťanci si odtiaľ priviezli päť medailí, z toho dva tituly.

Vo veľkej konkurencii kajakárov z 13 oddielov sa o ne postaral Filip Valo, ktorý vyhral kategóriu kadetov na 200 i 1000 metrov. Jeho oddielový kolega Jerguš Jacko skončil v kadetskej kategórii na 200 m druhý hneď za Valom. V kategórií juniorov získal Michal Jacko na 200 m bronzovú medailu a ďalší junior Sĺňavy Šimon Šamko sa tešil z bronzovej medaily na 1000-metrovej trati.