Vrstvy prachu sú na autách i v pľúcach

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 15. februára 2011, 09:06
  • Autor:V. Dusíková

PIEŠŤANY – Z piešťanských ulíc zmizol sneh a len čo sa stratila posledná stopa po bielej prikrývke, v meste sa začalo prášiť. Vrstvy prachu a drobného štrku zo zimných posypov lemujú okraje ciest, nachádzajú sa s výnimkou pár ulíc takmer všade.

Zaprášené sú autá, aj naše pľúca. Do umyvárne sa nám ani neoplatí chodiť, pretože do rána je auto rovnako špinavé ako pred umývaním. Aj takýmto spôsobom platíme za štatút kúpeľného mesta, v ktorom sa nesmie soliť, ale aj za stratu zelene v centre. A zametacie autá nevidno.

Alebo ich prespíme? „Zametáme podľa potreby už od 8. januára každý pracovný deň. Do terénu chodia dva mechanizmy, jedno veľké zametacie auto máme v oprave,“ informoval nás Ernest Jančina, riaditeľ Služieb mesta Piešťany (SMP). Počasie je v týchto dňoch premenlivé – v jeden deň je odmäk a na druhý deň mokré cesty zamrznú. „Stalo sa, že sme štrk pozametali a už na druhý deň napršalo a následne mrzlo. Cesta sa stala nebezpečnou. Museli sme ju posypať znova,“ vysvetľuje riaditeľ.

Podľa jeho vyjadrenia najbližšia ulica, ktorú sa služby mesta chystajú vyčistiť, bude aj Štefánikova. Čistiace auto ide veľmi pomaly. Dosahuje rýchlosť päť kilometrov za hodinu, v teréne sú zvyčajne dve autá, ktoré vychádzajú do ulíc približne o pol piatej a končia krátko po desiatej hodine, aby nebránili zásobovaniu. „Sme ochotní zaoberať sa každým problémom, ktorý nám obyvatelia mesta nahlásia telefonicky na číslo 033/772 45 01, kl. 32,“ dodáva E. Jančina.

0 Shares

Najnovšie správy

Dom umenia, ktorý spadá pod umelecký súbor Lúčnica, znova privíta tanečníkov i hudobníkov tohto legendárneho a mimoriadne obľúbeného folklórneho telesa.…
  • 26.09.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
sobota, 26. septembra 2020
Meniny má Vladislav, zajtra Edita