Hokejisti po dráme nakoniec vyhrali

• 8. februára 2011, 22:39
  • Autor:Pavol Jurák

ŠHK 37 Piešťany v utorok večer zohrali prvý semifinálový zápas s hokejistami Detvy.

Prvá tretina priniesla pre divákov opatrný hokej, hostia dobre bránili a nepúšťali domácich do vážnejších šancí. Hostia hrali defenzívny hokej a púšťali sa do protiútokov. V presilovej hre sa ujali vedenia. Piešťanom sa nedarilo dostať do tempa, možno aj preto, že viacerí hráči sú chorí.
V druhej tretine ale domáci pritvrdili a hneď úvodom tretiny sa im podarilo vyrovnať. Piešťanom sa darilo vytvoriť aj ďalšie šance a jednu z nich využili a dostali sa do vedenia. Hra sa potom vyrovnala. Pred koncom tretiny však domáci obrancovia spravili hrubú chybu pred svojou bránkou, puk sa dostal na hokejku hosťujúcich hráčov, ktorí vyrovnali na 2:2.
V tretej tretine sa hral defenzívny hokej, Piešťanci mali navrch, no gól nedali. Hostia sa zriedkavo dostávali pred domácu bránku. Skóre sa nezmenilo a tak sa stretnutie v riadnej hracej dobe skončilo 2:2.
V predĺžení ale Piešťany zapli na vyššie obrátky a podarilo sa im streliť víťazný gól na konečných 3:2.
Góly: 21:06 Bučka (Peško, Zajac), 30:30 Gálik (Holovič, Kolník), 61:13 Románek (Bučka, Zajac) – 12:41 Kóňa (Špila, Majeský), 39:56 Pohorelec (Srnka, Mahdalík)
Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Kolník, Kalafut, Bučka, Zajac, Magušin, Grman, Poláček, Vrána – Baran, Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Gálik, Holovič, Lušňák – F.Novák, Učeň, Rybárik
Divákov: 1274
V stredu zohrajú Piešťany druhý semifinálový zápas, takže sa oplatí naň prísť pozrieť.