Zima, najťažšie obdobie pre ľudí bez domova

  • Spravodajstvo
  • 7. februára 2011, 23:15
  • Autor:(IP)

PIEŠŤANY – Nie je žiadnou výnimkou, že počas zimných mesiacov si chlad a mráz berie životy ľudí bez domova. Tak tomu bolo i v Piešťanoch. Na stránkach Piešťanského týždňa sme vás informovali už o troch prípadoch, kedy zima spôsobila smrť bezdomovca.

Oproti minulým rokom sa u nás zdržuje viac ľudí bez domova. Niektorí si na živobytie zarábajú predajom časopisu Notabene, iných často vídať žobrať a posedávať na lavičkách s fľaškou v ruke.

Mesto Piešťany má k dispozícii pre ľudí bez domova Zariadenie sociálnych služieb Domum. V objekte na Bodone je pre bezdomovcov vyhradená nocľaháreň. Počas zimy tu môže prespať až do dvadsať ľudí. „Niektorí ľudia sem prichádzajú pravidelne. Kontrolujeme, či bezdomovci pred vstupom do zariadenia požili alkohol. Pokiaľ ide o nového klienta, ktorý síce má niečo vypité, no nie je agresívny, a potrebuje pomoc, môžeme urobiť výnimku,“ hovorí Jana Maronová, referentka Zariadenia sociálnych služieb (ZSS) Domum. Podľa nej, keď do Domumu príde nový klient, ubytujú ho a následne prostredníctvom rozhovoru zistia, akú ďalšiu sociálnu pomoc potrebuje.
Viac sa dočítate v najnovšom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 25. mája 2020
Meniny má Urban, zajtra Dušan