Rusnák je v USA úspešný

• 3. februára 2011, 10:32
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Juniorský plavecký reprezentant Mário Rusnák z ŠPK Kúpele Piešťany momentálne študuje v USA, preto sa nezúčastnil ani na decembrových majstrovstvách Slovenska v krátkom bazéne.

Od septembra je v maturitnom ročníku na St. Philip Catholic High School v Battle Creek, štát Michigan, a zároveň pláva za klub Swimming Boys Battle Creek Lakeview.

Za Atlantik odišiel Mário za lepšími tréningovými podmienkami, s cieľom nadviazať na domáce úspechy a ďalej rozvíjať svoj plavecký talent. Okrem tréningu sa tam doteraz zúčastnil aj na viacerých pretekoch a na všetkých sa mu darilo. Na podujatí WMS Boo Bash v Zeelande vyhral preteky na 100 metrov prsia a na 400 m polohové preteky bol druhý. Na Fall Spectacular v Saline vyhral 200 m motýlik a 200 m pol. preteky bol tretí. „Najviac sa mu však darilo na pretekoch Winter Washout v Grand Rapids, kde stál až šesťkrát na najvyššom stupienku. Mário vyhral 100 m vsp., 100 m znak, 200 m pol. preteky, 100 m motýlik, 100 m prsia a 200 m vsp. V celkovom bodovom hodnotení jednotlivcov skončil na týchto pretekoch na druhom mieste, no len vďaka menšiemu počtu štartov,” pochválil ho tréner Rado Suchánek.

Mário úspešne vstúpil aj do roku 2011, keď na pretekoch Tropical Challenge v Jenisone opäť vyhral šesť disciplín (50, 100 a 200 m motýlik, 100 m prsia, 100 m znak a 200 m pol. preteky). „V súčasnosti sa Mário okrem štúdia a tréningu venuje aj ponukám univerzít na štúdium. Verím, že si vyberie takú, na ktorej bude gradovať aj jeho výkonnosť v bazéne,” dodal R. Suchánek.