V Trebaticiach šla karta Stanovi Chrenovi

• Spravodajstvo / Región
  • 19. januára 2011, 16:19
  • Autor:Štefan Gregorička

TREBATICE – Už po 11. raz sa zišli v Trebaticiach vyznávači mariášu, aby v sále miestneho kultúrneho domu bojovali o prvenstvo v Trojkráľovom turnaji. Tentoraz sa na podujatí zúčastnil rekordný počet 66 hráčov. Najdlhšiu cestu na turnaj absolvoval Vladimír Vaňo, ktorý prišiel do Trebatíc až z Vysokých Tatier.

Tentoraz šla najlepšie karta Stanislavovi Chrenovi z Moravian nad Váhom. Hráč extraligového Dolného Lopašova vyhral všetkých päť súťažných kôl a okrem plného počtu 25 bodov pribudlo na jeho konto aj takmer 20 vyhratých eur.

Ďalšie zinkasoval od organizátorov za prvenstvo v turnaji. Na ďalších piatich miestach skončili 21-bodoví hráči Emil Minarovich, Alfonz Beňo a Pavol Hedlík z Trenčína, Vladimír Krchnák z Pezinka a Július Nemec z Hornej Stredy. V prvej desiatke boli ešte Peter Šnajdar z Kocuríc, Štefan Valentovič z Piešťan, Jozef Chudý z Veselého a Pavol Machaj z Piešťan. Všetci mali na konte po 19 bodov a o konečnom poradí rozhodlo viac vyhratých peňazí. Najlepším z domácich Trebatičanov bol Marián Moravčík, ktorému patrilo so 17 bodmi 26. miesto.

Víťazný Stano Chrena žiaril spokojnosťou: „Bodaj by nie, veď počas troch dní som vyhral dva turnaje. Pred dnešným to bolo v Hornej Porube. Karta mi išla aj dnes, preto som si dovolil párkrát zariskovať. Získať plný počet bodov sa však nie vždy podarí.“ Spokojný bol aj riaditeľ turnaja Rudolf Baláž: „Turnaj sa nám vydaril po všetkých stránkach. Nielenže sme mali rekordný počet hráčov, ale všetko prebehlo bez najmenšieho incidentu. Zväčša tu hrali skúsení hráči, medzi ktorými nechýbali ani extraligoví. Tí dokázali svoje umenie aj umiestnením.“