Plavci piešťanských klubov získali v Trenčíne 11 titulov

• Plávanie / Šport
  • 7. januára 2011, 19:12
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY/TRENČÍN – Posledné plavecké medaily na zimných majstrovstvách Slovenska 2010 rozdeľovali v Trenčíne, kde boli majstrovstvá seniorov a juniorov. V tamojšom 25-metrovom bazéne úspešne bojovali o medaily aj plavci oboch piešťanských klubov – ŠPK Kúpele a PPK.

V kategórii dospelých bola najúspešnejšou členka ŠPK Kúpele Veronika Kolníková, ktorá suverénne vyhrala preteky na 400, 800, a 1500 metrov voľný spôsob a na 400 m polohové preteky. Na najdlhšej krauliarskej trati sa 20-ročnej Veronike, ktorá dnes študuje a trénuje v Znojme, podarilo zlepšiť slovenský seniorský rekord o desať sekúnd! Darilo sa aj Tomášovi Vachanovi, ktorý vo svojich tradičných disciplínach 800 a 1500 m vsp. získal bronzové medaily. V juniorskej kategórii plavci Kúpeľov medaily nezískali. „V tejto vekovej kategórii nemáme adekvátne zastúpenie.

Najlepším z mladých bol iba 14-ročný Nikolaj Tóth, ktorý bol na 800 m vsp. štvrtý medzi dorastencami a piaty medzi seniormi. Všetko sa to točí okolo tréningových podmienok. Napriek tomu, že v Piešťanoch je stále dosť šikovných detí, zatvorením Evy máme obmedzený tréningový priestor a tie počty detí, ktoré sme mávali pred jej zavretím, už nebudú. Naša medailová zbierka by bola iste bohatšia, keby štartoval Mário Rusnák. Ten však študuje v USA,“ zhodnotil šampionát tréner ŠPK Kúpele Rado Suchánek.

Darilo sa aj plavcom Piešťanského plaveckého klubu, ktorí získali v Trenčíne 13 medailí. Katarína Hollá sa stala juniorskou majsterkou Slovenska na 50, 100 a 200 m znak a na 50 m voľný spôsob. Okrem toho bola druhá na 100 m vsp a tretia na 100 m polohové preteky. Nestratila sa ani medzi dospelými, kde bola druhá na 50 a 200 m znak. Pätnásťročná Agáta Malíková je trojnásobnou juniorskou majsterkou Slovenska, keď vyhrala 50 m motýlik, 100 a 200 m polohové preteky. Medzi ženami bola na 50 motýlik druhá a na 100 m pol. preteky tretia. Štafeta v zložení Hollá, Malíková, Kaffková a Kostelná skončila medzi ženami na 4×50 m vsp. štvrtá a na 4×50 m pol. preteky šiesta.