Na Winterovej sa už deti korčuľujú

  • Spravodajstvo
  • 22. decembra 2010, 10:14
  • Autor:(vd)

PIEŠŤANY – Od minulého týždňa sa pod vianočnou jedličkou na Winterovej ulici korčuľuje. Služby mesta Piešťany (SMP) postavili a napustili ľadovú plochu, ktorá poslúži malým aj veľkým korčuliarom nielen počas zimných prázdnin, ale až do chvíle, kým sa výrazne neoteplí. Ľadová plocha je k dispozícii zadarmo každý deň od pol desiatej ráno do deviatej večer.

Na úpravu ľadu potrebujú prevádzkari asi hodinu. „Aj keď počasie, ktoré hlásia koncom týždňa, ľadu príliš nepraje, dúfam, že kompresory ľad udržia,“ obáva sa tohtotýždňového oteplenia riaditeľ SMP Ernest Jančina. „Ľad by mal vydržať, ublížiť by mu mohli len teploty nad sedem stupňov Celzia. Ak fúka teplý vietor a o ľadovú plochu sa oprie slnko, pôsobí to ako fén a na povrchu sa začne tvoriť voda. Myslím si ale, že až k takému výraznému otepleniu tento týždeň nedôjde,“ verí energetik zo SMP Emil Čellár. Celkové náklady na prevádzku a údržbu sa v minulej „korčuliarskej sezóne“ vyšplhali na 12-tisíc eur. Podľa vyjadrenia E. Jančinu s podobne vysokými nákladmi počítajú i tento rok. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia