Lukáš Lacko si zahral finále

• Šport / Tenis
  • 16. novembra 2010, 22:16
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Piešťanský tenista Lukáš Lacko si minulý týždeň vylepšil svoju tohtoročnú bilanciu, keď sa v talianskom Ortisei dostal do finále challengerového turnaja, dotovaného 64-tisíc eurami. Lukáš si pripísal na svoje konto 65 bodov a opäť sa stal slovenskou mužskou tenisovou jednotkou.

Lacko sa dostal do hlavnej súťaže po troch výhrach v kvalifikácii. V nej postupne zdolal Battistona z USA 6:1, 6:2, Agazziho z Talianska 6:2, 7:6 a Bastla zo Švajčiarska 6:1, 6:4. V úvodnom kole hlavnej súťaže si poradil s Rusom Kudryavcevom, ktorého zdolal 7:6, 6:2, potom vyradil jeho krajana Kravčuka, ktorý bol turnajovou sedmičkou, 6:7, 6:4, 6:4. Vo štvrťfinále si Lacko poradil aj s krajanom Karolom Beckom, nad ktorým vyhral 6:4, 6:3.

Vďaka tomuto víťazstvu si z Beckom vymenil pozíciu slovenskej jednotky. V semifinále si hráč TK Kúpele Piešťany poradil aj s domácim Bolellim. Nasadenú trojku turnaja zdolal 4:6, 7:6, 6:4. Z turnajového triumfu sa však Lukáš netešil, pretože vo finále nestačil na najvyššie nasadeného Poliaka Przysiezneho, ktorý v minulosti hrával aj na satelitnom turnaji v Piešťanoch. Lacko mu podľahol 3:6, 5:7, hoci v druhom sete mal za stavu 5:4 setbal.