Titul Najčernejší Čierny Peter získal členek KRIAKu

  • Spravodajstvo
  • 10. novembra 2010, 09:58
  • Autor:V. Dusíková

VRBOVÉ – Vo vrbovskom V-klube sa v predvečer sviatku jedného z dôležitých sviatkov kalendára KRIAKu konali piate Majstrovstvá sveta a vesmíru (5. MSaV) v kartovej hre Čierny Peter.

Majstrovský titul si v piatok „vykartoval“ Jozef Pekoslav Pekarovič z bratislavského Združenia nič netušiacich po tom, čo zvíťazil vo finále nad Michalom Murkom Muránskym.

Do Vrbového prišlo v piatok, teda tri dni pred Dňom Čierneho Petra (08.11), dvadsaťjeden najlepších kartárov sveta a vesmíru, aby si vyskúšali hráčske šťastie. „Dvanásť účastníkov bolo z Kriaku, sedem zo Združenia nič netušiacich,“ prezradil nám minerál KRIAKu, Andrej Budislav Jobus. Majstrovstvá začali už tradične hymnou multiorganizácie Kriak, pri ktorej si hráči položili ruku na srdce, potom nasledovalo žrebovanie. Díval sa naň aj preceda multiorganizácie Húpací kón. Následne pri siedmich stoloch mastili Čierneho Petra vždy traja hráči. Aby boli majstrovstvá „regulérne“, každá skupina dostala nový neoznačený balíčk kariet Čierny Peter. Pravidlá hry organizátori prečítali v slovenskom, českom aj nemeckom jazyku, čím majstrovstvá nabrali punc svetovosti.

Hoci Vrbovčania mali výhodu domáceho prostredia, príliš sa im nedarilo. A tak sa po ťažkých zápasoch ocitli pri finálovom stole dvaja hráči zo ZNN Jozef Pekoslav Pekarovič a Michal Murko Muránsky. Majstrom sveta a vesmíru sa v tento pamätný deň, ktorý je zapísaný v kalendári Kriaku číslicami 5.143.KK, stal kolega zo ZNN – Jozef Pekoslav Pekarovič. Už tradične sa hralo aj o Najčernejšieho Čierneho Petra. Ním sa stal domáci členek Kriaku Dado Všehoslav Blažek. S titulom Najšedejší priemer šedého priemeru sa uspokojil Karol Thiry zo ZNN.
Minerál Kriaku A.B. Jobus dodáva: „Na 5. MSaV (5.143.KK) sme zároveň oslávili 15. výročie od 1. MSaV (1995).“ 

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je sobota 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. júla 2024
Meniny má Kamil, zajtra Henrich