Doplnené o fotogalériu: Hokejisti si dnes s Trnavou vymenili štadióny

• Hokej / Šport
  • 9. novembra 2010, 22:30
  • Autor:Pavol Jurák

Minulý piatok hrali piešťanskí hokejisti v Trnave a dnes sa mužstva stretli opäť, tentokrát však Piešťany hrali na domácom ľade.

Od úvodných minút boli domáci jasne lepším tímom. Súpera niekoľkokrát zvierali pred bránkou, vytvárali si šance, boli rýchlejší v osobných súbojoch. Trnava sa pred domáceho brankára dostávala zriedka a šance neboli nebezpečné. Domáci strelili dva góly po sebe. Hosťom sa so šťastím napokon podarilo znížiť na 2:1.
Druhá tretina bola o niečo vyrovnanejšia. Trnavskí hráči boli aktívnejší. Aj napriek tomu pridávali tretí gól domáci hráči. Po góle sa hral nudnejší hokej a Trnava opäť znížila, keď z mála situácii využila zakrytý výhľad domáceho brankára Tomeka.
V tretej tretine sa hral svižný hokej, keď výborne hrajúce Piešťany tlačili Trnavu. Domáci sa často dostávali do šancí, no dobre chytajúci hosťujúci brankár ich vychytal. Aj vďaka nemu Trnava môže byť rada, že zápas nakoniec neskončil aj vyšším rozdielom. V záverečnej hre playoff pre Trnavu padol aj štvrtý gól a tak Piešťany nakoniec celkom zaslúžene zvíťazili 4:2.
Piešťany sa týmto dostali už na prvé miesto v tabuľke.
Góly: 12:26 1:0 Haring (Holovič, Magušin), 14:17 2:0 Baran (Pupák, Holovič), 17:24 2:1 Čunderlík (Zachar, Uhnák), 27:13 3:1 Chylo (Grman, Lušňák), 38:00 3:2 Valach (Schneider, Hutár), 59:40 4:2 Holovič
Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Kolník, Poláček, Bučka, Kalafút, Magušin, Grman, Blaško, Vrána – Baran, Kubrický, Pupák, Románek, Peško, Haring, Chylo, Holovič, Lušňák, Rybárik, Učeň, Mihálik
Divákov: 809
Najbližšie stretnutie odohrajú Piešťany opäť na domácom ľade, v piatok 12.11.2010 o 18:00 hodine, keď privítajú hostí z Dolného Kubína.