Kolky hráva dokonca v osemdesiatke

  • Šport / Kolky
  • 29. októbra 2010, 10:23
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Najstarším aktívnym hráčom v mestskej kolkárskej lige v Piešťanoch (a určite nielen v nej) je osemdesiatročný Jozef Porubský z Družby Piešťany „C“. Tento rodák z Veľkých Kostolian, kde aj dnes býva, začínal v rodnej obci v roku 1955 s futbalom. Hoci je nižšej postavy, bol poldruha desaťročia brankárom v mužstve tamojších futbalistov.

„To, že som nebol vysoký, mi vôbec neprekážalo, pretože som dokázal vyskočiť tak vysoko, že som dočiahol až po brvno. Spočiatku sme hrávali krajskú súťaž, no potom sme z nej vypadli,“ spomína na svoje futbalové začiatky čiperný osemdesiatnik. Popri futbale však hrával aj kolky. Po prvý raz si tento šport vyskúšal v roku 1956 na podnikových hrách a odvtedy mu ostal verný. „To bolo ešte na starej piešťanskej asfaltovej dvojdráhe Na salaši. Tieto turnaje sme hrali asi päť rokov.

Neskôr sme vytvorili v Tvorbe družstvo, ktoré hrávalo v Piešťanoch mestskú ligu. V nej sa mi darí celkom obstojne,“ pochválil sa J. Porubský, ktorý vyhral v roku 1992 v Piešťanoch aj súťaž neregistrovaných kolkárov, čo považuje za svoj najväčší úspech v tomto športe. Napriek tomu, že nebýva v Piešťanoch, dvakrát do týždňa dochádza na tunajšiu kolkáreň (na tréning a zápas Družby „C“, za ktorú v mestskej lige posledné roky hráva). Okrem toho ho možno v sobotu stretnúť aj ako fanúšika na zápasoch piešťanských prvoligových kolkárov.

Jozef Porubský sa však počas svojho pestrého života venoval nielen športu. Celých 35 rokov hrával vo Veľkých Kostoľanoch v miestnej dychovej hudbe na krídlovku, dve desaťročia sa venoval mariášu, no v posledných rokoch presedlal na žolíka. Stále je aktívnym rybárom. Aj v osemdesiatke má veľa záľub, čo mu môžu závidieť i oveľa mladší… 

0 Shares

Najnovšie správy

I keď by mali byť ľudia predovšetkým doma, prípadne sa presúvať na prechádzky či športovanie mimo civilizácie, stále sa nájdu…
  • 31.03.2020, 10:38
  • Piešťany
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo