Semifinalistky Miss Trnavského kraja sú známe

  • Kultúra a spoločnosť
  • 28. októbra 2010, 10:08
  • Autor:Gabo Kopúnek/(red)

Súťaž o najkrajšie dievča Trnavského kraja sa prehupla do druhej tretiny príprav. V nedeľu sa v hoteli Holiday Inn uskutočnilo semifinálové výberové kolo. Zúčastnilo sa ho 30 zástupkýň z každého regiónu kraja vo veku od 16 do 23 rokov.

Tie vybrali odborníci spomedzi takmer 200 dievčat na šiestich kastingoch.
„Chceli sme dať šancu každej kráske, okrem veku sme upustili od zaužívaných kritérií pre celoslovenské súťaže miss, a to hlavne čo sa týka výšky dievčat. Vybrali sme i tie, ktoré nedosahujú výšku 174 centimetrov, no i napriek tomu sú inteligentné, šikovné a majú pripravené zaujímavé voľné disciplíny,“ uviedol predseda poroty Mikuláš Santner z trnavskej modelingovej agentúry Flash. „Cieľom súťaže Miss Trnavského kraja je nájsť dievča, ktoré odtiaľto pochádza alebo tu študuje a spraviť z neho tvár Trnavského kraja, aby ho reprezentovala na spoločenských i kultúrnych podujatiach, veľtrhoch cestovného ruchu, pri otváraní nových investícií. Krása a inteligencia slovenských dievčat je totiž jedným z vývozných artiklov, ktorým dokážeme partnerov osloviť a zaujať,“ dodal Mikuláš Santner.

Zo semifinále vzišlo šestnásť dievčat, ktoré v najbližších týždňoch čakajú sústredenia v niekoľkých hoteloch na území kraja. Tu sa budú pripravovať na finálový večer, ktorý sa uskutoční v stredu 24. novembra o 19. hodine v trnavskom hoteli Holiday Inn.

So Sandrou Wieckovou (16, Piešťany), Simonou Poláčkovou (20, Ružindol), Patríciou Kunovskou (22, Trnava), Petrou Jurnickou (22, Piešťany), Katarínou Rezbárikovou (20, Trnava), Dominikou Velickou (21, Lakšárska Nová Ves), Lenkou Lopúchovou (18, Senica), Simonou Krchovou (18, Senica), Veronikou Rosovou (19, Vrádište), Zuzanou Klinkovou (23, Skalica), Laurou Pikusovou (19, Veľké Orvište), Aidou Vaculkovou (18, Dunajská Streda), Zuzanou Čendulovou (19, Dunajská Streda), Kristínou Gašparíkovou (19, Borský Mikuláš), Ľubicou Oravskou (18, Borský Mikuláš) a Katarínou Kráľovičovou (21, Hlohovec) sa stretneme v hoteli Amade Chateau vo Vrakuni pri Dunajskej Strede, kde sa rozhodne, ktorých dvanásť postúpi do finále súťaže.

0 Shares

Najnovšie správy

I keď by mali byť ľudia predovšetkým doma, prípadne sa presúvať na prechádzky či športovanie mimo civilizácie, stále sa nájdu…
  • 31.03.2020, 10:38
  • Piešťany
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo