Blog Martina Urminského: Budem kandiduvať

  • Blogy / Blogy
  • 18. októbra 2010, 12:30
  • Autor:

Minule ma jedna cica nahovárala, aby som kandiduval. Lúbila sa mi, bola vysoká, tak som jej sľúbeu, že budzem. Najprv za amerického prezidenta a keď ma nezeberú, posadzím sa do mestského parlamentu spolu s Puntom.

Povabíme sa o dzífčatách a možno odhalíme nejakú nepoctivú poslankynu. Ked budze príliš stará, tak ju odhaluvat nebudzeme. Rozdelíme si aj právomoci. Každý bude rídit to, čo ho baví. Punto povede kultúru, posvící si aj na kultúru stravovaniá. Já budem spravuvat cudzinu aj politiku.
Voličom slúbim, že nebudú moset placit dane. A dépeháčku vrácime šeckým. Nielen tým, kerý vozá lacné handry a kšeftujú. Aj doprava bude zadarmo. Vytvorím novú linku čaupark – tesko – kaufík – bila. Víte kolko benzínu ušetríme cicám? Kým to šecko sama v aute pobehá, spáli aj pet litrov. Takto ušetrí a budze mať vácej času na seba. Zaplacíme plné ulice kvalitne zmalovaných cicušiek. Arabi, Taliáni aj úchylní Nemci budú slintat. A keby slintal aj Punto, tak nech ukáže poslaneckú kartu. Imunitu má dobrú, hádam ništ nechycí!
Minule nejaký kádehák niečo chyceu. Nechápem jak. Šak mal imunitu. A ani pánbožko mu nepomohou. Len penicilín.
Voličom slúbim, že už sa sem nikdo ze Vrbového, ze Ducové a ze Záhoria neprisťahuje. Aj žochári to budú mať tažšé. Píščany Píščancom! A bohatým Arabom.
Dóchodkyňám slúbim, že sa im budú venovať hokejisti – hned po tréningu a keď dostanú výplatu. Dóchodcovia dostanú poukážky na tatarák. Každý pondzelok móžu dojest ten, čo ostal po nedzeli v budvarke. Ušetríme prehánadlá a dóchodcom zlepšíme kondičku. Aj tak  furt sedzá na lavičkách a pred telkou. Nech si trochu zabehajú.
Každý mladý Píščanec dostane byt. Šak nastavaného máme dost. Znárodníme byty Blavákom. Aj tak sem chodzá málo a kupujú len rošky.
Blondínam slúbim, že nemusá separuvat odpadky. Aj tak sa im hlava krúci s tých kruháčov, čo tu nastavali.
Pravicovým voličom slúbim pravú politiku a lavicovým lavú. A ked ma napália, budem kandiduvat za Fica a Smer!  Určite dostane aj pet percent.

0 Shares

Najnovšie správy

I keď by mali byť ľudia predovšetkým doma, prípadne sa presúvať na prechádzky či športovanie mimo civilizácie, stále sa nájdu…
  • 31.03.2020, 10:38
  • Piešťany
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo