Blog Petra Remiša: Čistý holubník

  • Blogy / Blogy
  • 6. októbra 2010, 10:02
  • Autor:

Vážení spoluobčania! Na poslednú chvíľu som sa rozhodol kandidovať za primátora. Moje volebné heslo je prosté a overené generáciami: Nikto vám nedá to, čo vám ja dokážem sľúbiť!

Každý deň chodím medzi občanov, počúvam ich a skladám si svoj volebný program. Prvý bod je nový bazén. Keď ma zvolia, nepostavím len jeden. Plaváreň bude v každom kúte mesta.
Aj na Agátovej a Hoštákoch.
O desať rokov vychováme toľko nových ´Moravcových´  a  ´Phelpsov´, že bude treba zaviesť separovaný zber trofejí.
Samozrejme, nezabúdam na tradície: Každému, aj zemiakovému medailistovi, darujem pozemok za euro. Vyriešim tým niekoľko problémov naraz: Športovec nemusí do smrti pracovať a zlikvidujem prebytočný mestský majetok.
Zo starého kúpaliska Eva spravím múzeum voskových figurín. Okrem Winterovcov, budú v ňom sochy primátorov a babky Blaškovej, ktorá sa stane mojou viceprimátorkou.
A to nie je všetko. Na svoje si prídu aj holubári. Z mestského úradu spravím čistý holubník. Zrevitalizujem verejné wécka a každá modelka bez práce dostane príležitosť.
Môže robiť hajzelbabu.
Aby som nezabudol: Hneď prvý deň vo funkcii zorganizujem na letisku multikultúrny festival Traky Utopenca.
Nájdete tam všetko: hip hop, disco, country aj literárny stan. Miestny prevracač kabátov Žokej Váňa vám prečíta Cibuľkove(j) dobrodružstvá a odcituje parafrázu na Hemingwaya:
„Človeka nemožno poraziť. Ale vždy pred voľbami z neho môžete spraviť idiota.“

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 3. apríla 2020
Meniny má Richard, zajtra Izidor, Izidora