Hádzanári MHK začali sezónu víťazne

• Šport / Hádzaná
  • 25. septembra 2010, 12:16
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Vstup do nového ročníka súťaže sa hádzanárom MHK Piešťany vydaril. V úvodnom druholigovom kole vyhrali v Lehote pod Vtáčnikom nad miestnym Baníkom 30:26, keď v polčase vyhrávali 14:11.

Piešťanskí hádzanári sa z finančných dôvodov dobrovoľne vzdali účasti v prvej lige, v ktorej hrali v minulej sezóne, preto možno od nich čakať v najnižšej súťaži na Slovensku lepšie výsledky. Potvrdili to aj v úvodnom kole v Lehote pod Vtáčnikom, kde boli od začiatku zápasu lepším mužstvom a zaslúžene si odviezli domov dva body. V prvom polčase sa z hostí strelecky darilo hlavne Ďurinovi a Kotulovi. Aj vďaka nim zverenci trénera Petra Palca vyhrali polčas 14:11. Domáci viedli v zápase iba raz – v 7. min 5:4. Po prestávke si hráči MHK vybudovali šesťgólový náskok, no v 51. min sa podarilo domácim zápas zdramatizovať, keď znížili na rozdiel jediného gólu (22:23). Záver však patril hosťom, ktorí získali štvorgólové vedenie, to si udržali až do konca. V mužstve MHK sa strelecky darilo hlavne Kotulovi a Ďurinovi, ktorí dali po osem gólov. Varačka a Fedora pridali po štyri, Nedorost tri, Stolár dva a Stano jeden.

Zostava MHK Piešťany: Vytykač – Ďurina, Fedora, Stano, Stolár, Paulík, Palec, Varačka, Nedorost, Kotula.