Hokejisti „utrpeli“ výhru nad Breznom

• 14. septembra 2010, 22:13
  • Autor:Pavol Jurák, Patrik Krajčík

PIEŠŤANY – Piešťanci dnes zdolali HK Brezno 5:2. Výkon však nebol podľa ich očakávaní.

Na začiatku zápas vyzeral slušne, keď už v tretej minúte išli Piešťany do vedenia zásluhou Holoviča. No v prvej tretine to bol jeden z mála svetlých momentov. Potom sa už hral hokej, ktorý bol nepresný na oboch stranách.
V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, Piešťany síce na začiatku strelili druhý gól Rýbarikom, no hra stále nebola dobrá. Domáci mali viacero šancí, no nevyužili ich. Až v 38 minúte Mihálik zvýšil vedenie domácich na 3:0.
V tretej tretine mali hostia viacero šancí, a dve z nich sa aj ujali. Najskôr však domáci Rybárik zvýšil skóre na 4:0. No o chvíľu na 4:1 znižoval hosťujúci Šimčík a potom na 4:2 Babic. V záverečnom play off na domácej strane uzavrel na konečných 5:2 Haring, keď cez pol ihriska oblúčikom pekne trafil do prázdnej bránky.

Góly: 02:15 Holovič (Tvrdoň), 24:12 Učeň (Rosa,Rybárik), 37:24 Mihálik (Holovič,Tvrdoň), 47:27 Rybárik (Rosa,Učeň), 59:35 Haring (Chylo), – 48:41 Šimčík (Schneider,Šmálik), 55:14 J.Babic (Schneider,Šmálik)

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Kolník, Poláček, Volek, Grman, Vrána, Kalafut, Blaško, Baron – Kubrický, Baran, Pupák, Chylo, Peško, Haring, Mihálik, Holovič, Tvrdoň, Rosa, Učen, Jančovič
Divákov: 362
Najbližšie stretnutie čaká Piešťany v piatok opäť na domácom ľade, kedy privítajú doma bývalého dlhoročného extraligistu MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Pozrite si zostrih zápasu v nasledujúcom videu a rozhovory s aktérmi stretnutia, najskôr hovorí Marek Mihálik a potom tréner Milan Klement.