Centrum Vrbového čaká na obnovu

  • Spravodajstvo
  • 10. septembra 2010, 15:44
  • Autor:

VRBOVÉ – V centrálnej zóne Vrbového pri Piešťanoch sa rozbehli práce za viac ako 811.000 eur na jej revitalizácii a obnove. Hlavným cieľom projektu je doplniť centrum o nové plochy určené pre oddych a relax obyvateľov, ako aj obnoviť časom znehodnotené pešie a cestné komunikácie. Ukončenie prác je naplánované na jar 2012.

"V súčasnosti pracujeme na výstavbe chodníka na Ulici SNP, vedúceho z centra mesta k priemyselnému parku a na rekonštrukcii chodníka na Ulici Mórica Beňovského. Do konca roka by sme mali byť hotoví s rekonštrukciou oboch, k nim sa pridá zrekonštruované Námestie slobody. Zvyšná časť objektov na Námestí Sv. Cyrila a Metoda bude zrealizovaná v priebehu budúceho roka," povedal stavbyvedúci Marek Štancel zo spoločnosti Skanska SK a.s., ktorá rekonštrukciu realizuje.
Projekt revitalizácie tiež zahŕňa rekonštrukciu existujúcich chodníkov v parku a v jeho okolí, ako aj obnovu zelene. Počíta sa s úpravou okolia pomníka v parku na Námestí sv. Cyrila a Metoda. Pri veži v tesnej blízkosti kostola zrekonštruujú schodisko, ktoré sa vyznačuje mnohými nerovnosťami, rôznymi výškami schodiskových stupňov a poškodenými betónovými múrikmi. Vzhľadom na súčasný zlý technický stav autobusových zastávok a ich prístreškov, ako aj vzhľadom na požiadavky na zveľadenie mestského prostredia, je v projekte zhrnutá aj ich rekonštrukcia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 1. júla. V roku 1938 sa narodil pedagóg a publicista Kornel Duffek. Tento deň je Medzinárodným dňom…
  • 01.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 29. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom Dunaja. Meniny má Peter, Pavol, Petra.
  • 29.06.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 2. júla 2025
Meniny má Berta, zajtra Miloslav