Veselo i vážne vo Veselom

  • Spravodajstvo / Región
  • 4. septembra 2010, 22:20
  • Autor:A. Balková

700 rokov, ktoré uplynuli od prvej písomnej zmienky o obci Veselé, bolo pre jej obyvateľov dôvodom osláv, ktorými táto obec žila v sobotu, 4.9.2010.

Oslavy začali vážnym zamyslením a vďakyvzdaním v miestnom rímskokatolíckom kostole sv.Bartolomeja svätou omšou, ktorú celebroval J.E.Mons. Štefan Vrablec, emeritný biskup. Vo svojom príhovore pripomenul, že každý človek, či veriaci, alebo neveriaci, má nejaký vzťah k duchovných hodnotám, rovnako pred 700 rokmi, ako aj teraz. Dobro, ktoré konali generácie pred nami presiahlo rámec ich života a čerpáme z neho aj my.  Rovnako ani naše konanie sa nestráca. Z dobra, ktoré dnes vykonáme budú  žiť generácie, ktoré prídu po nás. Po skončení svätej omše sa mali oslavy presunúť do parku k soche najvýznamnejšieho rodáka Štefana Moyzesa, ale pre upršané počasie pokračovali v kostole programom , v ktorom si prítomní pripomenuli, čo všetko obec vo svojich dejinách prežila, aké významné osobnosti sa v nej narodili, alebo pôsobili.  Takýto slávnostný deň nie je len príležitosť na zamyslenie, či spomínanie, ale aj na radosť a veselosť, ktorou bola poznačená poobedňajšia časť osláv na miestnom  štadióne ŠK Veselé, kde sa veselili malí, mladí, starší i starí.  Podrobnejšie informácie o tejto udalosti aj o histórii a súčasnosti obce Veselé nájdete v našom týždenníku Piešťansky týždeň dňa 14.9.2010.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči vyrážali v uplynulom týždni k viacerým výjazdom. Ratovali ľudí aj autá, odstraňovali popadané stromy a chceli pomôcť i…
  • 18.02.2020, 10:00
  • Spravodajstvo
utorok, 18. februára 2020
Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta