ŠHK 37 Piešťany vyhrali aj v poslednom prípravnom zápase

• 2. septembra 2010, 22:03
  • Autor:Pavol Jurák

Piešťancov dnes čakal posledný prípravný zápas pred novou sezónou. Stretli sa v ňom s hosťami z Maďarska, mužstvom Ferencváros TS.

Od úvodu sa hral svižný, rýchly hokej, ktorý sa striedal s viacerými šancami na oboch stranách. Piešťanci však po chvíľke oťukávania sa začali mať prevahu nad hosťami. Vyhrávali osobné súboje jeden na jedného, z čoho pramenili aj prvé dva góly. Prvá tretina tak skončila 2:0. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, domáci dominovali, hostia sa k zakončeniu dostávali len veľmi zriedka, väčšinou po chybách domáceho mužstva. Druhá tretina skončila 2:1. V tretej tretine Piešťanci už hrali na "pol plynu", hostia sa dostávali častejšie k zakončeniu, no nič dramatické sa už do konca stretnutia neudialo a tak sa zápas skončil 5:2.

Góly: 08:24 Baran (Grman, Haring), 11:15 Kubrický (Baran, Baron), 26:41 Mihálik (Rybárik, Blaško), 38:42 Grunner (Potoček, Jančovič), 41:59 Volek (Tvrdoň, Grman) – 23:26 Hoffman (Borsos), 41:51 Feil (Peterdi)

Piešťany týmto zápasom tak zavŕšili sériu prípravných stretnutí. Z jedenástich zápasov prehrali iba dva, s favorizovanou Skalicou, remizovali v Nitre, kde nakoniec po samostatných nájazdoch síce prehrali, no ostatných deväť zápasov vyhrali.
V piatok 10. 9. 2010 sa začína nová sezóna a na úvod sa ŠHK 37 Piešťany stretne s rivalom spred minulej sezóny, s mužstvom HK Spišskej Novej Vsi, ktorá minulý rok hrala Extraligu.