PFK Piešťany – Topoľníky 1:0 (0:0)

• 9. augusta 2010, 16:41
  • Autor:Jaroslav Valo

PIEŠŤANY – V premiére nového ročníka videli diváci priemerné stretnutie s množstvom nepresností. Veľké zmeny v domácom mužstve počas letnej prestávky mali za následok jeho nezohratosť, z ktorej pramenili chyby.

Do prvej príležitosti sa dostali Piešťanci až v 28. min, keď po prihrávke Bábskeho išiel sám na bránku Talajka, ale brankár jeho strelu vyrazil. Potom dvakrát ohrozili bránku Krajčoviča hostia. V 40. min sa odhodlal k strele z 25 m Gajarský, ale tá skončila na len brvne. Polhodinu druhého polčasu sa nič futbalového na ihrisku nedialo. Za zmienku stojí strela Havrlenta nad a šanca hosťujúceho Dékanyho, ktorý taktiež strieľal vedľa. Až v 86. min Žamba vysunul Sedláka, jeho strelu po narážačke s Gvozdenovičom brankár ešte vyrazil, no proti dorážke Gvozdenoviča už bol bezmocný – 1:0. V závere mali hostia dve obrovské šance, no Krajčovič obe bravúrne zlikvidoval, čím veľkou mierou prispel k vydretému víťazstvu domácich.
Zostava PFK: Krajčovič – Nádaský, Kardoš, Beňa, Hornák (56. Šurina) – Bábsky (83. Žamba), Talajka, Havrlent, Sedlák, Gajarský (56. Gvozdenovič), Galba.