Dva majstrovské tituly pre vodákov SĺňavY

• 28. júla 2010, 14:45
  • Autor:Milan Blaho

PIEŠŤANY – Slovenský pohár v rýchlostnej kanoistike pokračoval 38. ročníkom Nováckej päťstovky. V jej rámci sa konali aj majstrovstvá Slovenska mladších žiakov. Na nich sa Romana Mikušová z KK Sĺňava Piešťany stala v kategórii 12-ročných žiačok majsterkou Slovenska v K1 na 2000 metrov a spolu s oddielovou kolegyňou Michaelou Liptákovou vyhrali na rovnakej trati aj kajak dvojíc.

V ostatných kategóriách sa v rámci Nováckej päťstovky bojovalo o body do Slovenského pohára. Medzi deväťročnými bola Lívia Miklošková z KK Sĺňava v K1 na 2000 m raz druhá a raz tretia. Rovnaké umiestnenie si vybojovala v tej istej disciplíne aj Lucia Valová z ŠK Kajak Moravany. Vo zvyšných kategóriách sa na medailových priečkach umiestnili už len vodáci z KK Sĺňava. Medzi 13-ročnými žiakmi bol Daniel Dányi v K1 tretí a medzi 14-ročnými žiačkami Linda Blahová druhá. Blahová vyhrala spolu so Skovajsovou z Tatrana Bratislava preteky v K2 na 500 m a v K1 bola na rovnakej dištancii tretia.

Michal Lenický bol medzi 13-ročnými chlapcami v C1 druhý na 500 i 2000 m. Kadet Filip Valo bol v K1 na 500 i 200 m tretí a s oddielovým kolegom Tomášom Kačicom vyhrali K2 na 200 m a na 500 m boli tretí. Juniorka Petra Maťašová bola spolu s Danišovou z Dunaj klubu Bratislava tretia v K2 na 200 i 500 m, junior Mário Janča so Žďárskym z TTS Trenčín vyhrali K2 na 500 m a na 200 m skončili tretí. Ďalší piešťanský junior Matej Michálek bol v K1 na 500 m druhý a medailovú bilanciu doplnila Simona Šamková, ktorá obsadila v K1 žien na 200 i 500 m tretie miesto, v K1 na 5000 m bola druhá, v K2 na 200 m s Matejkovou zo ŠŠT Trenčín druhá a na 500 m tretia.