V medzinárodnom zápase prehra futbalistov PFK

• 22. júla 2010, 10:18
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Treťoligoví futbalisti PFK Piešťany si v priateľskom medzinárodnom zápase zmerali sily s prvoligovým katarským klubom Katar Army a zaslúžene s ním prehrali 0:2.

V domácom mužstve sa predstavilo sedem nových hráčov a hostia boli počas celého zápasu lepším mužstvom vo všetkých ukazovateľoch. Mali rýchlejší štart na loptu a zverencov domáceho trénera Konštantína Šima predčili aj po kombinačnej  stránke. Z viacerých šancí dali rýchlonohí Katarčania do prestávky dva góly, keď  v 20. min prekonali  piešťanského gólmana Greža umiestnenou hlavičkou a päť minút pred koncom polčasu sa katarský hráč presadil v šestnástke v súboji s dvomi domácimi obrancami a s prehľadom skóroval.
Piešťanci si počas celého zápasu nevypracovali ani jednu gólovú príležitosť. Naopak hostia mohli pridať aj ďalšie góly, no domáci gólman Miroslav Krajčovič, ktorý nastúpil po prestávke do bránky PFK bravúrne zachránil. Základná zostava PFK: Grežo – Beňa, Kardoš, Havrlent, Bábsky, Talajka, Nádaský, Maron, Gajarský, Sedlák, Sýkora. Po prestávke sa dostali na ihrisko brankár Krajčovič, ďalej Gvozdenovič, Šurina a Hornák.