Rybáriková už prvenstvo neobháji

• Šport / Tenis
  • 11. júna 2010, 14:33
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY/BIRMINGHAM – Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková už neobháji vlaňajšie prvenstvo na medzinárodnom turnaji na tráve v anglickom Birminghame.

Na turnaji AEGON Classic, dotovanom 220 tisíc dolármi, sa dostala po víťazstvách nad Ruskami Kulikovou 5:7, 2:2 – skreč a Makarovovou 7:5, 4:6, 7:6 do tretieho kola. V ňom však nestačila na Kazašku Karatančevovú, ktorej podľahla 2:6, 7:6, 2:6. Piešťanská hráčka, ktorá bola v Birminghame turnajovou desiatkou, je už v poradí piatou hráčkou z desiatky najvyššie nasadených, ktoré sa so súťažou predčasne rozlúčili.
Vlani získala Rybáriková v Birminghame za svoje vôbec prvé víťazstvo na hlavnom okruhu turnajov WTA do rebríčka 280 bodov. Keďže teraz ich získala iba 30, v budúcom vydaní ženského rebríčka si určite pohorší.