Piešťanskí veslári medzinárodne

• Veslovanie / Šport
  • 11. júna 2010, 16:37
  • Autor:(šg), foto: M. Škulec

Veslári VK Sĺňava Piešťany síce nemohli pre vysokú hladinu Váhu zorganizovať tradičný medzinárodný Pohár SNP, no viacerí členovia oddielu štartovali na pretekoch v zahraničí.

Na 39. ročníku medzinárodnej Brnenskej regaty juniorov si z veslárov VK Sĺňava najlepšie počínali dorastenci Richard Vančo s Martinom Kosákom, ktorí vyhrali preteky v dvojskife so sekundovým náskokom pred českou posádkou Rybina, Kolář. Vančovi sa darilo aj v skife, keď po prvenstve v rozjazde došiel vo finále do cieľa tretí. V dvojskife juniorov obsadili Peter Strečanský s Martinom Bojňanským celkové 11. miesto, podobne ako Klaudia Čamborová v skife junioriek. V pretekoch párových štvoriek patrilo posádke v zložení Martin Bojňanský, Peter Strečanský, Martin Petrovič a Denis Miček v malom finále druhé miesto. Piešťanci sa nestratili ani na Regate olympijských nádejí krajín V4 v Kruszwici pri Varšave. Dvojskif Vančo, Kosák skončil na bronzovej priečke a v párovej štvorke obsadilo piešťanské kvarteto v zložení Miček, Strečanský, Bojňanský a Petrovič piatu priečku.