Slováci proti Slovinsku v zostave aj s Piešťancom

• 9. júna 2010, 10:15
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 15 rokov zohrali v utorok v Piešťanoch priateľské medzištátne stretnutie s rovesníkmi zo Slovinska. Zápas prehrali 0:2 po polčase 0:1.

Hralo sa za stáleho dažďa, no na dobre pripravenom trávniku štadióna PFK. Počas zápasu si vypracovali obe mužstvá niekoľko šancí. Z našich mali najväčšie Škarbala, Reisel a Kamenský. Slovincom sa podarilo skórovať v 25. min, keď loptu z priameho kopu šikovne usmernil do Kubicovej bránky Mencinger.

Zverenci trénera Rudolfa Nováka sa snažili vyrovnať, no gólovo sa nepresadili. Premieňanie šancí je však slovenská slabina aj vo vyšších vekových kategóriách. Naopak, Slovinci vyťažili z minima maximum. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí našou najtesnejšou prehrou, dal Zahovič v poslednej minúte ich druhý gól. Zostava Slovenska: Kubica – Jakúbek, Šimko, Šatka, Škarbala, Kamenský (67. Macala), Szöke, Kľačanský, Reisel (55. Záhumenský), Kolorédy (65. Pongrácz), Vacula (57. Trabalík).

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.