Plavci úspešní doma i v zahraničí

• Plávanie / Šport
  • 4. júna 2010, 14:42
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Plavci ŠPK Kúpele Piešťany štartovali na ďalších podujatiach. Bratia Rusnákovci sa predstavili na medzinárodných pretekoch v rakúskom Welse a najmladší žiaci bojovali o medaily v Trnave.

V otvorenom 50-metrovom bazéne krásneho plaveckého areálu vo Welse súťažilo 700 plavcov z tucta krajín, no na škodu podujatia v prvý deň pršalo a fúkal vietor. Z piešťanského dua sa viac darilo Máriovi Rusnákovi, ktorý vyhral obidve svoje hlavné disciplíny 50 a 100 metrov motýlik. Jeho starší brat Lukáš sa tiež postavil na stupne víťazov, keď v disciplíne na 100 m prsia doplával do cieľa na tretej pozícii a získal bronzovú medailu. „Verme, že Máriova forma bude bude gradovať a na juniorských majstrovstvách Európy v Helsinkách bude vrcholiť,“ povedal nám jeho tréner Rado Suchánek.
V Trnave sa zasa konal plavecký Pohár žiakov kategórie „C“. Tieto preteky sú aj neoficiálnymi majstrovstvami Slovenska najmladších žiakov. Plavci ŠPK Kúpele si na nich vybojovali päť strieborných medailí. Tri si vyplávala Sára Niepelová, ktorá bola druhá v pretekoch na 50 m voľný spôsob, 50 a 100 m prsia. Ďalšie dve medaily patrili Zore Bogárovej, ktorá obsadila druhú priečku v pretekoch na 50 a 100 m motýlik.