Lukáš Lacko s ďalším rekordom

• Šport / Tenis
  • 25. mája 2010, 10:41
  • Autor:(šg)

PIEŤANY – Tenista TK Kúpele Piešťany Lukáš Lacko si pripísal na svoje konto ďalší rekord v trvaní zápasu. Tentoraz vyrovnal na grandslamovom turnaji French Open v Paríži rekord podujatia v trvaní jedného zápasu. Jeho duel s Američanom Michaelom Yanim sa totiž skončil po štyroch hodinách a 56 minútach.

Keďže toto stretnutie bolo pre tmu prerušené a dohrávalo sa až na druhý deň, čas medzi začiatkom a koncom stretnutia bol ešte oveľa dlhší. Obaja hráči sa iste mali možnosť počas trvania zápasu navečerať a naraňajkovať.
Lackovi patrí aj ďalší vytrvalostný rekord. Tentoraz sa týka súťaže družstiev o Davisov pohár. V roku 2008 trval jeho päťsetový zápas v Bratislave  s Gruzíncom Labadzem štyri hodiny a 44 minút. Obaja tenisti odohrali  rekordných 77 hier, z toho 36 v záverečnom piatom sete, ktorý Lacko prehral 17:19.