Piešťany opäť rozlúsknu zázračný oriešok

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 14. mája 2010, 16:05
  • Autor:tasr/red

PIEŠŤANY – Šiesty ročník festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok, kniha v rozhlase – rozhlas v knihe sa uskutoční v Piešťanoch už od zajtra 25. mája do piatku 28. mája. Na tomto medzinárodnom slovensko-českom bienále sa predstavia príspevky v dvoch kategóriách – rozhlasové monologické rozprávky – večerníčky a rozhlasové rozprávkové hry.

„V oboch kategóriách sú do súťaže zaradené tak klasické, ako aj moderné rozprávky a rozprávkové hry," uviedol manažér programu Slovenského rozhlasu Silvester Lavrík. Sú medzi nimi napríklad rozprávky Erika Jakuba Grocha, Jána Milčáka či Jána Uličianskeho a rozprávkové hry podľa knižnej predlohy Boženy Nemcovej, Daniela Heviera a viacerých iných. Nechýba ani biblický príbeh Dávid a Absolón podľa čítania zo Starého zákona. Ako ďalej informoval Lavrík, počas tohtoročného festivalu ocenia herečku Zuzanu Kronerovú za jej prácu pre deti v Slovenskom rozhlase.
Riaditeľka Mestskej knižnice v Piešťanoch Margita Galová označila za výnimočnú na festivale aj skutočnosť, že súťažné tituly hodnotí okrem odbornej aj detská porota zložená z čitateľov knižnice. Vyzdvihla veľký záujem detí o festival, keď sa na ňom v predchádzajúcich ročníkoch zúčastnilo asi 3500 detí a mladých ľudí. Významná je na tomto podujatí aj účasť spisovateľov, ilustrátorov detských kníh, dramaturgov a mnohých umelcov, ako aj ich stretnutia s deťmi a mládežou. Na festivale sa uskutoční tiež spoločná prezentácia programov pre deti slovenského a českého rozhlasu.
 Bohatý bude i sprievodný program, v ktorom sú naplánované výstavy ilustrácií detských kníh a plagátov, stretnutia a besedy s tvorcami rozprávok a rozprávkových hier, divadelné predstavenia, koncerty, prezentácia CD originálnych uspávaniek z autorskej dielne Kataríny Koščovej, Martina Husovského a Veroniky Husovskej i ďalšie podujatia. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
Na Námestí slobody v Piešťanoch sa opäť pomáhalo. Desiatky trampolín „horeli“ pod nohami aktívnych žien, ktoré si prišli zaskákať na…
  • 02.07.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 3. júla 2022
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop