Piešťany opäť rozlúsknu zázračný oriešok

 • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
 • 14. mája 2010, 16:05
 • Autor:tasr/red

PIEŠŤANY – Šiesty ročník festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok, kniha v rozhlase – rozhlas v knihe sa uskutoční v Piešťanoch už od zajtra 25. mája do piatku 28. mája. Na tomto medzinárodnom slovensko-českom bienále sa predstavia príspevky v dvoch kategóriách – rozhlasové monologické rozprávky – večerníčky a rozhlasové rozprávkové hry.

„V oboch kategóriách sú do súťaže zaradené tak klasické, ako aj moderné rozprávky a rozprávkové hry," uviedol manažér programu Slovenského rozhlasu Silvester Lavrík. Sú medzi nimi napríklad rozprávky Erika Jakuba Grocha, Jána Milčáka či Jána Uličianskeho a rozprávkové hry podľa knižnej predlohy Boženy Nemcovej, Daniela Heviera a viacerých iných. Nechýba ani biblický príbeh Dávid a Absolón podľa čítania zo Starého zákona. Ako ďalej informoval Lavrík, počas tohtoročného festivalu ocenia herečku Zuzanu Kronerovú za jej prácu pre deti v Slovenskom rozhlase.
Riaditeľka Mestskej knižnice v Piešťanoch Margita Galová označila za výnimočnú na festivale aj skutočnosť, že súťažné tituly hodnotí okrem odbornej aj detská porota zložená z čitateľov knižnice. Vyzdvihla veľký záujem detí o festival, keď sa na ňom v predchádzajúcich ročníkoch zúčastnilo asi 3500 detí a mladých ľudí. Významná je na tomto podujatí aj účasť spisovateľov, ilustrátorov detských kníh, dramaturgov a mnohých umelcov, ako aj ich stretnutia s deťmi a mládežou. Na festivale sa uskutoční tiež spoločná prezentácia programov pre deti slovenského a českého rozhlasu.
 Bohatý bude i sprievodný program, v ktorom sú naplánované výstavy ilustrácií detských kníh a plagátov, stretnutia a besedy s tvorcami rozprávok a rozprávkových hier, divadelné predstavenia, koncerty, prezentácia CD originálnych uspávaniek z autorskej dielne Kataríny Koščovej, Martina Husovského a Veroniky Husovskej i ďalšie podujatia. 

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanský fotoklub vás srdečne všetkých pozýva na v poradí už 14. ročník obľúbeného podujatia v plenéri mestského parku – Park…
 • 20.09.2019, 12:22
 • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
 • 22.09.2019, 00:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
Minulý týždeň sme vás informovali o prácach, ktoré sa začali v zadnej časti Útulku Piešťany a budú ústiť do osadenia…
 • 21.09.2019, 00:01
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 21. septembra. Tento deň je Svetovým dňom Alzheimerovej choroby, Svetovým dňom vďačnosti a Medzinárodným dňom mieru. Meniny…
 • 21.09.2019, 00:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 22. september 2019
Meniny má Móric, zajtra Zdenka