Piešťany opäť rozlúsknu zázračný oriešok

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 14. mája 2010, 16:05
  • Autor:tasr/red

PIEŠŤANY – Šiesty ročník festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok, kniha v rozhlase – rozhlas v knihe sa uskutoční v Piešťanoch už od zajtra 25. mája do piatku 28. mája. Na tomto medzinárodnom slovensko-českom bienále sa predstavia príspevky v dvoch kategóriách – rozhlasové monologické rozprávky – večerníčky a rozhlasové rozprávkové hry.

„V oboch kategóriách sú do súťaže zaradené tak klasické, ako aj moderné rozprávky a rozprávkové hry," uviedol manažér programu Slovenského rozhlasu Silvester Lavrík. Sú medzi nimi napríklad rozprávky Erika Jakuba Grocha, Jána Milčáka či Jána Uličianskeho a rozprávkové hry podľa knižnej predlohy Boženy Nemcovej, Daniela Heviera a viacerých iných. Nechýba ani biblický príbeh Dávid a Absolón podľa čítania zo Starého zákona. Ako ďalej informoval Lavrík, počas tohtoročného festivalu ocenia herečku Zuzanu Kronerovú za jej prácu pre deti v Slovenskom rozhlase.
Riaditeľka Mestskej knižnice v Piešťanoch Margita Galová označila za výnimočnú na festivale aj skutočnosť, že súťažné tituly hodnotí okrem odbornej aj detská porota zložená z čitateľov knižnice. Vyzdvihla veľký záujem detí o festival, keď sa na ňom v predchádzajúcich ročníkoch zúčastnilo asi 3500 detí a mladých ľudí. Významná je na tomto podujatí aj účasť spisovateľov, ilustrátorov detských kníh, dramaturgov a mnohých umelcov, ako aj ich stretnutia s deťmi a mládežou. Na festivale sa uskutoční tiež spoločná prezentácia programov pre deti slovenského a českého rozhlasu.
 Bohatý bude i sprievodný program, v ktorom sú naplánované výstavy ilustrácií detských kníh a plagátov, stretnutia a besedy s tvorcami rozprávok a rozprávkových hier, divadelné predstavenia, koncerty, prezentácia CD originálnych uspávaniek z autorskej dielne Kataríny Koščovej, Martina Husovského a Veroniky Husovskej i ďalšie podujatia. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Portál Odkaz pre starostu stále slúži občanom, ktorí chcú odkomunikovať svoje nápady, výhrady či pochvaly s vedením mesta. Reč prišla…
  • 21.06.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 21. jún 2019
Meniny má Alojz, zajtra Paulína