Slovan juniori – MFK Vrbové 3:0 (1:0)

• 11. mája 2010, 11:30
  • Autor:Peter Sedláček

BRATISLAVA/PIEŠŤANY – Hostia začali nešťastne, keď už v 3. min nariadil rozhodca proti nim pre údajný faul brankára Sedláčka jedenástku, po ktorej juniori viedli 1:0. MFK odpovedalo v 10. min, Piršel však mieril len do brankára.

Balcírova strela z diaľky išla vedľa a Kuťkovu brankár chytil. Potom sa párkrát ocitol v šanci Jelšic, ale bez gólovej koncovky. V 30. min nepotrestali rozhodcovia faul na toho istého hráča. Aj v druhom polčase mali hostia viac z hry, už v 48. minúte zahodil Jelšic šancu, keď z 20 metrov mieril vedľa opustenej bránky a o dve minúty neskôr nastrelil Andrísek ľavú žrď.
Gólom sa neskončil ani priamy kop Jelšica a pri najväčšom tlaku hostí platilo pravidlo „nedáš, dostaneš“, keď po vyšachovaní obrany inkasovali v 65. min druhý gól a už v nadstavenom čase aj tretí. Iróniou zápasu bolo, že domáci vystrelili z hry na bránku len dvakrát, no boli z toho góly. Tretí pridali z jedenástky. Tomu sa povie efektivita. Zostava MFK: M. Sedláček – Vlado, Poláček, Holub, Herceg, Piršel (71. Šimo), Kuťka, Balcír, Sumer (78. Koyš), Jelšic, Andrísek.