Za kyticu zo zeleniny prvé miesto

  • Spravodajstvo
  • 9. mája 2010, 18:30
  • Autor:online redakcia

PIEŠŤANY – Študent Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch Adam Petrikovič, ktorý sa na krajskom kole Študentskej odbornej činnosti (SOČ) so svojou prácou Fruit Carving na tému Problematika voľného času umiestnil na druhom mieste, si z celoslovenskej prehliadky odniesol „palmu“ víťazstva.

Na 32. ročníku celoštátnej SOČ, ktorá sa konala koncom apríla v Košiciach, vybrala porota Adamovu prácu spomedzi 15 najlepších prác v rámci Slovenska. „V  jednotlivých kapitolách som podrobne rozpracoval históriu tohto krásneho umenia, správny výber surovín, uchovávanie a starostlivosť nielen o jednotlivé druhy ovocia a zeleniny, ale aj o už vyrezané ozdoby a opísal som všetko potrebné náradie a pomôcky potrebné na vyrezávanie do ovocia a zeleniny,“ uvádza úspešný študent. 
Viac sa dočítate v novom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 25. júna 2026
Meniny má Tadeáš, Olívia, zajtra Adriána