Obrazomámenie v podaní Nadi Jankovičovej

  • Kultúra a spoločnosť
  • 7. mája 2010, 17:54
  • Autor:Viera Dusíková, video: vd

PIEŠŤANY – V Galérii Fontána nájdete v týchto dňoch unikátnuvýstavu jednej z najpopulárnejších slovenských umelkýň akademickej maliarky Nadi Jankovičovej – Rappensbergerovej.

Hoci Naďa chodievala k svojmu starému otcovi, ktorý býval v dome na Sládkovičovej ulici, a Piešťany má rada, ovyvatelia nášho mesta jej až tak veľmi neprirástli k srdcu. „Myslím, že Piešťanci sú taká zvláštna kategória ľudí. Ja sa hlásim skôr k Považskej Štiavnici, kde som študovala gymnázium. Tam sú úplne opační ľudia. Nie sú na peniaze, sú strašne zlí obchodníci, ale zakladajú všelijaké výtvarné a hudobné krúžky, malé javiskové formy, žijú kultúrne,“ vyzdvihla Štiavničanov akademická maliarka.
Dielo tejto autorky v úvode vernisáže predstavil jej priateľ Ľuboslav Moza:V Nadiných dielach sa stretávame so všetkým, čo oslovuje našu túžbu po kráse, magickosti a tajomstvom opradených príbehoch. So stredovekými hradmi a ich éterickými bielymi paniami, s postavami našej, antickej i severskej mytológie, so zašifrovanými symbolmi a hádankami ľudových rozprávok a povestí. Jej obrazy môžu byť únikom do imaginárneho sveta, no obsahujú aj istú dávku humoru, ako i triezveho pohľadu na život a jeho mnohotvárnosť. Rozpráva najmä príbehy o láske a ľudských snoch, nezabúdajúc pritom na záludnosť, ktorú v sebe skrývajú.“
Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni – v utorok 11. mája.
Pozrite si zatiaľ ako to na vernisáži vyzeralo:

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
štvrtok, 20. jún 2019
Meniny má Valéria, zajtra Alojz