Vrbovčania zavŕšili súťaž debaklom

• 5. mája 2010, 10:23
  • Autor:Peter Sedláček, foto: Š. Gregorička

PIEŠŤANY/LEVICE – V záverečnom kole druhej basketbalovej ligy prehral BK Vrbové v Leviciach s rezervou tamojšieho extraligistu vysoko 59:111. V konečnej tabuľke im patrí s 23 bodmi šieste miesto.

Domáci líder súťaže aj v tomto zápase ukázal, prečo vyhral druhú ligu. Vrbovčania si síce zahrali v najkrajšej hale, v akej doteraz hrali, no utrpeli aj najvyššiu prehru v tejto sezóne. Od začiatku zápasu ťahali za slabší koniec a tri štvrtiny nedokázali hrať s domácimi vyrovnanú partiu. Levičania boli pánmi na ihrisku a do poslednej desaťminútovky nastupovali s jasným 52-bodovým náskokom.
Len v poslednej časti poľavili a hra bola vyrovnaná. Ani to však nič nezmenilo na vysokej prehre hostí, ktorým chýbali v záverečnom stretnutí z rôznych príčin aj niektorí hráči základnej päťky. Z Vrbovčanov sa dokázal výraznejšie strelecky presadiť len Peter Bialoň, ktorý dal 19 bodov. Zo spoluhráčov mu dobre sekundoval Današ so 14 bodmi. Z ostatných dal M. Bartulák 9, Kunák 7, Minďár 6 a Bero 4 body. Štvrtiny: 28:12, 36:9, 18:9, 29:29.