POZVÁNKA: Veslári po troch rokoch bojujú o medaily

  • Veslovanie / Šport
  • 5. mája 2010, 15:55
  • Autor:M. Rusnák

PIEŠŤANY – Jedným z tradičných vodáckych podujatí v Piešťanoch býva augustová veslárska regata. Po trojročnej prestávke bude pokračovať 28. ročníkom netradične už tento víkend.

"Nechcenú prestávku nám zariadila matka príroda,“ komentuje riaditeľ súťaže Miroslav Škulec. "Počas posledných rokov sa výskyt vodného rastlinstva v koryte Váhu, najmä počas prázdninového obdobia, neskutočne rozmohol. Nepomáhala ani vodná kosačka – trať od Krajinského mostu po Lodenicu sa stala pre vodákov adrenalínovým dobrodružstvom.“
    Veslári tak museli pristúpiť k zmene termínu. "Našli sme zaujímavý májový termín, ktorý nekoliduje ani so súťažným
kalendárom okolitých krajín,“ pokračuje riaditeľ regaty. “Preto opäť privítame posádky z Čiech, Rakúska a Ukrajiny a domácich oddielov. Nakoľko našu regatu prezentujeme hlavne ako mládežnícku, tešia nás najmä prihlášky v mládežníckych kategóriách, tvoriacich zhruba polovicu veslárov. Štartovať bude aj naša najväčšia hviezda, skifár Lukáš Babač, ktorý okrem svojej najsilnejšej disciplíny – skifu mužov – posilní aj väčšie posádky, pravdepodobne štvorku a kráľovskú disciplínu, osemveslicu.“
    Pikantný bude aj pretek 8+ Masters, teda spomínaných osemveslíc, kde na seba narazia dve piešťanské posádky. "Šestnásť veteránov z jedného klubu v tom istom preteku je veľká udalosť aj pre väčšie kluby ako je ten náš," vysvetľuje M. Škulec a zároveň člen jednej z posádok, "no neviem či nám radosť nepokazia súperi z Ukrajiny, posilnení o niekoľkých bývalých olympionikov."
    V každom prípade sa majú priaznivci veslovania i náhodní diváci na čo tešiť. Medzinárodná regata začína v sobotu rozjazdami pre nedeľné finále, kategórie Masters majú svoje finále v sobotu popoludní. Štart pretekov je pod Krajinským mostov, cieľ pod vežou na Lodenici.

0 Shares

Najnovšie správy

Polícia si posvietila počas víkendu na vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu.
  • 13.07.2020, 15:04
  • Krimi / Piešťanský týždeň
utorok, 14. júla 2020
Meniny má Kamil, zajtra Henrich