Galéria Reflexy predstavuje výstavu fotografií

  • Kultúra a spoločnosť
  • 5. mája 2010, 14:09
  • Autor:online redakcia

PIEŠŤANY – Slávnostná vernisáž v pondelok večer otvorila ďalšiu výstavu hendikepovaných umelcov v galérii Reflexy v piešťanskom hoteli Magnólia na Nálepkovej ulici.

    Prezentujú sa na nej svojimi fotografiami Miroslav Cheben z Ružomberka, Igor Frimmel z Piešťan, Ján Miškovič z Banskej Bystrice a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska s cyklom Cesta svetla.
    Piešťanský fotograf  Igor Frimmel sa predstavil novou  kolekciou portrétov a zaujímavým fotografickým  dielom – umelkyne bez rúk, ktorá maľuje nohami- Pavlíny Triščovej. Tá vystavovala svoje  diela aj v Dome Umenia v Piešťanoch.
    Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska sa prezentovala  jedinečnou výstavou s názvom Cesta Svetla.  Po prvý krát vystavoval svoju fotografickú tvorbu  v galérii Reflexy aj hendikepovaný umelec Ján Miškovič – Mišiak, ktorého fotografické diela sa vyznačujú autentickosťou, sú zamerané na športovú tematiku a boli ocenené aj v zahraničí.
    Vernisáž svojou účasťou podporili aj primátor mesta Remo Cicutto, riaditeľka Domu umenia v Piešťanoch Edita Bjeloševičová, prezident Zväzu strojárskeho priemyslu SR Milan Cagala a nechýbal ani herec Ján Kroner, ktorý postihnutým umelcom aktívne pomáha. Výstava potrvá do konca mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
štvrtok, 20. jún 2019
Meniny má Valéria, zajtra Alojz