Futbalisti PFK sa zahrávali s fanúšikmi

• 2. mája 2010, 07:49
  • Autor:š. Gregorička

PIEŠŤANY – Treťoligoví futbalisti PFK Piešťany v prvú májovú sobotu poriadne zabrnkali na nervy svojich priaznivcov. Hoci napokon nad ŠKF Sereď vyhrali 3:2, všetko mohlo byť inak.

Zverenci hrajúceho trénera Andreja Filipa zahodili prvú veľkú šancu už v úvode zápasu, keď Žamba trafil len brvno odkrytej seredskej bránky. Po polhodine hry sa diváci dočkali aj gólu, keď skóre otvoril Šajbidor. Za pár minút už svietilo na svetelnom ukazovateli skóre 3:0 pre PFK, keď úspešnými strelcami boli Rožník a Žamba.
V druhom polčase Piešťanci zbytočne poľavili a zahrali na nervy svojich priaznivcov. Súper situáciu využil na strelenie dvoch gólov. V samom závere mohli hostia aj vyrovnať, no ich hráč netrafil  vo vyloženej šanci loptu. Na druhej strane unikol domáci Sýkora, no sám pred brankárom poslal loptu  vedľa bránky.
V druhej lige remizovalo Vrbové v súboji mužstiev zo spodnej polovice tabuľky so Spartakom Vráble 0:0 a v Moravanoch sa súpera z Dunajskej Stredy nedočkali. Moravanci zrejme vyhrajú tento zápas s beznádejne poslednou rezervou DAC-u 3:0 kontumačne.