Rybárik kráľovský: Milostný príbeh s kvapkou irónie

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 26. apríla 2010, 11:59
  • Autor:online redakcia

AKTUALIZOVANÉ
PIEŠŤANY – Nestarnúci príbeh o ľúbostných vzťahoch, ktoré ožívajú po dlhých desaťročiach odlúčenia sa odohral včera aj na doskách piešťanského Domu umenia. Trojica hercov Emília Vášaryová, Milan Kňažko a Milan Lasica sa predstavili v hre plnej čierneho a suchého anglického humoru s názvom Rybárik kráľovský.

Pôvabná Evelyn oprášila po štyridsiatich rokoch ľúbostný vzťah so Cecilom, takmer hneď potom, čo pochovala manžela. Aj tento starnúci spisovateľ, po rôznych ľúbostných dobrodružstvách, znovu nachádza a pocíti lásku k žene, ktorú prvýkrát pobozkal pod starým bukom.
Do vzťahu, ktorý sa snažia obnoviť, však neustále vnáša nedorozumenia a oboch milencov tiež provokuje starý komorník Hawkins. Sluha v podaní Milana Lasicu si trasenie rúk kompenzuje poldecáčikmi alkoholu a neskôr jeho žiarlivosť spôsobí mnohé nezhody medzi milencami. Ktoré takmer končia odchodom Evelyn z domu a života starnúceho spisovateľa. Všetko však nakoniec skončí happy endom. 
Ľahkú konverzačnú komédiu v Dome umenia venovali životnému jubileu jedného z hercov – Milanovi Lasicovi.  

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec