Medailová žatva piešťanských plaveckých veteránov

• 23. apríla 2010, 16:23
  • Autor:Iveta Vachanová

PIEŠŤANY – Plaveckí veteráni zo ŠPK Kúpele Piešťany si výborne počínali na medzinárodných majstrovstvách Slovenska masters v Trenčíne. V konkurencii plavcov z Poľska, Česka, Nemecka, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny, Švédska, Fínska a Slovenska získali celkove 33 medailí.

Najlepšie z Piešťancov si počínala Zuzana Matúšová, ktorá získala v kategórii od 25 do 29 rokov päť majstrovských titulov. Zlato si vyplávala v pretekoch na 50 a 100 metrov voľný spôsob., 50 m znak, 50 m motýlik a 200 m polohové preteky. K nim pridala strieborné medaily na 50 m prsia a 100 m pol. preteky. V celkovom hodnotení bola druhá na 200 m pol. preteky a tretia na 50 m motýlik. V tej istej vekovej kategórii získal päť zlatých aj Lukáš Vachan. Ten vyhral preteky na 100 a 200 m vsp., 100 a 200 m pol. preteky a 100 m znak. Okrem toho bol druhý na 50 m znak. V hodnotení bez rozdielu kategórií si vyplával na 200 m vsp. bronzovú medailu.
V kategórii od 55 do 59 rokov sa Anna Matúšová postavila na najvyšší stupeň v pretekoch na 50 m vsp., 50 m prsia, 50 m znak a 100 m pol. preteky. V rovnakej vekovej kategórii mužov vyhral Milan Brňo 100 m vsp., 50 a 100 m prsia. Okrem toho bol druhý na 50 m vsp., 100 a 200 m pol. preteky. Peter Pontes získal zlato na 50 m vsp. a striebro na 100 m vsp. Boris Pontes pridal bronz na 100 m pol. preteky. Medailovú zbierku plavcov Kúpeľov doplnili Pavol Škodný v kategórii od 40 do 44 rokov o striebro na 100 m znak a bronz na 200 m pol. preteky a Karol Jurák skončil v kategórii od 35 do 39 rokov tretí na 100 m vsp. a 100 m znak.