Najvyššie nasadení sa potrápili

• Šport / Tenis
  • 21. apríla 2010, 16:08
  • Autor:šg

PIEŠŤANY – Medzinárodný tenisový turnaj Interspa Slovakia Cup hráčov do 18 rokov pokračoval v stredu na dvorcoch TK Kúpele Piešťany zápasmi druhého kola hlavnej súťaže. Obaja najvyššie nasadení síce postúpili do druhého kola, no až po trojsetovom boji.

Horanský nastúpil na turnaj so zdravotnými problémami, no napriek tomu začal zápas dobre. V prvom sete viedol 2:0 i 4:2, no súper otočil na 4:5 a napokon set vyhral. V ďalších dvoch mal slovenský reprezentant lepšiu koncovku a v turnaji ide ďalej. Chantal Škamlová zachraňovala situáciu až v tajbrejku tretieho setu, ktorý vyhrala 7:3 a rozhodujúci set 7:6. So súťažou sa rozlúčil ďalší hráč Kúpeľov Henrich Gajdošech, ktorý podľahol Poliakovi Smolovi 3:6, 2:6.
((image:1:lefT))Medzi divákmi bol včera aj odchovanec piešťanského tenisu a súčasný tréner Srba Djokoviča –  Marián Vajda. Ten sledoval hru svojej dcéry Natálie, ktorá zdolala v druhom kole dvojhry dievčat Maďarku Mullerovú 6:2, 6:2.
Pozrite si: Rozhovor s Lukášom Lackom na odovzdávaní ocenení Najlepší športovec roka 2009.