V Miami už bez Piešťancov

• Šport / Tenis
  • 25. marca 2010, 19:27
  • Autor:ŠG

PIEŠŤANY/MIAMI – Duo tenistov TK Kúpele Piešťany bojovalo v stredu na medzinárodnom tenisovom turnaji v americkom Miami o postup do ďalších bojov. Obaja však zostali na raketách svojich súperov.

Mužská slovenská tenisová jednotka, Lukáš Lacko, prehral už v  prvom kole dvojhry mužov s Nemcom Michaelom Berrerom za dva aj štvrť  hodiny  5:7, 6:4, 3:6. Vo vyrovnanom zápase  nevyužil náš tenista až 11 brejkbalov.  V prvom sete prehral za stavu 5:6 svoje podanie a tým aj celý set. V druhom viedol 3:1 a hoci súper vyrovnal,  Lacko doviedol set do víťazného konca. V rozhodujúcom sete mal  za stavu 2:4 dva brejkbaly, no Berrer si podanie udržal a set napokon vyhral 6:3. Lukáš si napriek prehre pripísal do rebríčka ATP desať bodov.
So súťažou sa v stredu rozlúčila aj ďalšia hráčka TK Kúpele Piešťany, Magdaléna Rybáriková. Tá sa po výhre nad Češkou Hradeckou stretla v druhom kole s turnajovou trinástkou, Francúzkou Bartoliovou a za  94 minút jej podľahla  2:6, 4:6. Po prehratom prvom sete viedla Magda v druhom 3:1, no potom už dokázala uhrať iba jednu hru a do ďalšieho kola postúpila Francúzka. Rybárikovej pribudlo na konto 50 bodov.