Hokejisti Piešťan víťazom prvej ligy

• Hokej / Šport
  • 13. marca 2010, 21:18
  • Autor:šg; video: P. Sedláčik

PIEŠŤANY – Hoci piešťanskí prvoligoví hokejisti viedli vo finále play-off prvej ligy nad Prešovom už 3:1 na zápasy, o svojom definitívnom prvenstve napokon rozhodli až v poslednom – siedmom stretnutí. V ňom doma zdolali Prešovčanov hladko 6:2 a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy.

Po dvoch predchádzajúcich prehrách Piešťancov bol stav série 3:3. V rozhodujúcom siedmom stretnutí však hráči ŠHK 37 nenechali nič na náhodu a od začiatku zatlačili na súpera. Už v 6. min viedli po góloch Beňa, Kalafúta a Peška 3:0. V druhej tretine pridali ďalšie tri góly, ktorých autormi boli Mikušovič, Bučka a Mucha.
V poslednej tretine sa zápas už len dohrával a k slovu sa dostali aj východniari. V 52. min dali pri presilovke o dvoch hráčov, keď na trestnej lavici sedeli  Škápik a Peško, prvý gól a v 55. min pridali aj druhý. To však už nič nezmenilo na zaslúženom víťazstve Piešťancov a ich postupe do baráže o Extraligu.
Baráž medzi Garminom Žilina a ŠHK 37 Piešťany sa hrá na štyri víťazné stretnutia. Prvé dva zápasy sa hrajú  16. a 17. marca v Žiline, ďalšie dva budú 20. a 21. marca v Piešťanoch.