Piešťancov preverujú mužstvá z vyššej súťaže

• 18. februára 2010, 17:19
  • Autor:(šg)/P. Sedláček

PIEŠŤANY – Futbalové ihrisko s umelou trávou v Piešťanoch využívajú na prípravné zápasy viaceré mužstvá. Zverenci hrajúceho trénera Andreja Filipa z PFK Piešťany hrali na domácej tráve hlavne so súpermi z druhej ligy.

Po futbalistoch zMoravian, nad ktorými vyhrali 1:0, zdolali Jaslovské Bohunice 4:0 (góly: Vyskoč 2, Rožník, Bernát) a so Spartakom Vráble remizovali 1:1. V prvom polčase tohto zápasu mali viac z hry hostia, no skóre mohol otvoriť už v 25. min domáci Rožník. V druhom sa Vráble ujali v 55. min vedenia, ale Piešťanci vyrovnali o desať minút Vyskočom. Zostava PFK: Miro Krajčovič – Doktor, Kardoš, Verchola, Jánošík, Bábsky, Filip, Žamba, Kukuč, Vyskoč, Rožník. Striedali: Valo, Gajarský, Sýkora a Martin Krajčovič. Okrem toho Piešťanci zdolali Skalicu 5:1 (Filip 2, Rožník, Vyskoč, Žamba).
Druholigoví futbalisti MFK Vrbové vyhrali v Piešťanoch nad Veľkými Kostoľanmi 3:0 (Šimo 2, Andrísek) a s treťoligistom zo Serede remizovali 1:1 (Šimo). V zostave MFK sa vystriedali: Dlhý, Vido, Kúdela – Andrísek, Poláček, T. Gažík, Jurišta, Piršel, Kuťka, Balcír, Boskovič, Šimo, Jelšic, Kubiš, Sumer, Herceg, Adamec, Koyš, Bogora, Nádaský.