Ďalšie tesné viťazstvo Vrbového

• 18. februára 2010, 17:16
  • Autor:Peter Sedláček

PIEŠŤANY/SEREĎ – Druholigovým basketbalistom BK Vrbové sa v poslednom čase darí. Po tesnej výhre v Partizánskom si pripísali na svoje konto ďalšie víťazstvo, keď v nervóznom zápase zdolali pod domácimi košmi Lokomotívu Sereď o šesť bodov v pomere 72:66.

Vrbovčania nastúpili takmer v kompletnej zostave, v ktorej chýbal iba zranený M. Kimerling. Od začiatku bol zápas veľmi vyrovnaný, ale prvú štvrtinu napokon domáci vyhrali o štyri body. V druhej desaťminútovke sa hráči BK ešte zlepšili a vďaka presnej muške Mariána Bartuláka a Bialoňa, ktorí dali aj po tri trojky, striedali strany s 11 -bodovým náskokom. V tretej štvrtine si však Vrbovčania vybrali slabšiu chvíľku a prehrali ju o desať bodov.
Do poslednej časti zápasu tak išli len s najtesnejším jednobodovým náskokom. Ten si im napokon podarilo nielen udržať, ale aj zvýšiť na konečný šesťbodový rozdiel. Nervózny zápas dotiahli do víťazného konca aj vďaka lepším nervom a väčšej hernej disciplíne. Z hráčov BK bodovali: M. Bartulák 25, Bialoň 17, Današ 11, Rajčany 10, Mikuš 7, Minďár 2. Štvrtiny: 18:14, 25:18, 13:23, 16:11.