Hokejisti ŠHK 37 sú v semifinále

• 15. februára 2010, 10:43
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY/KEŽMAROK – Prvoligoví hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa podľa očakávania prebojovali do semifinále play-off. Rozhodlo o tom ich nedeľňajšie víťazstvo v Kežmarku 8:2, ktorým ukončili celú štvrťfinálovú sériu s výsledkom 3:0 na zápasy.

Po dvoch domácich víťazstvách potvrdili hráči z kúpeľného mesta aj pod Tatrami úlohu favorita. V šiestej minúte už viedli po góloch Kalafúta a Mikušoviča 2:0. Domáci síce dali v 15. min kontaktný gól, no v druhej tretine nastrieľali Piešťanci súperovi päť gólov, ktorých autormi boli Mucha, Krčula, Konečný, Pupák a Škápik. V polovici poslednej tretiny prikrášlil víťazstvo Bučka.
Meno semifinálového súpera zatiaľ Piešťanci nepoznajú. V prípade dnešného víťazstva Trebišova nad Prešovom by nim boli práve Trebišovčania. Ak sériu vyhrá Prešov, Piešťanci sa stretnú s jedným z dvojice Topoľčany – Trnava.