Hokejisti ŠHK 37 krok od semifinále

• 12. februára 2010, 10:04
  • Autor:šg/foto: L.Duračka

AKTUALIZOVANÉ
PIEŠŤANY – Lídri prvoligovej súťaže, hokejisti ŠHK 37 Piešťany, zvládli aj druhý domáci štvrťfinálový zápas play-off, keď zdolali Kežmarok vysoko 7:1.

Po tesnom stredajšom víťazstve, o ktorom sa rozhodlo až v predĺžení, nenechali včera piešťanskí hokejisti nič na náhodu. O svojom druhom víťazstve rozhodli už v prvej polovici zápasu. Na začiatku 4. min otvoril skóre Rosa, o 11 sekúnd neskôr zvýšil Pupák na 2:0 a v 7. min dal tretí gól ŠHK 37 Rybárik. V druhej tretine sa presadili Rosa a Filip, takže Piešťanci viedli už 5:0. Hostia síce v 27. min znížili, no v záverečnej tretine ešte prikrášlili víťazstvo domácich Baran a Filip. Škoda, že záver už rozhodnutého zápasu poznačila hromadná bitka.
Piešťanci teraz cestujú do Kežmarku. Ak tam v nedeľu vyhrajú, postúpia do semifinále. Ak nie, obe mužstvá sa stretnú pod Tatrami aj v pondelok.